Wkręt-Met

wkret-met

Firma Wkręt-Met powstała w 1990 roku jako kontynuacja działań rodzinnego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją elementów z tworzyw sztucznych.

Jednak wszystkie kolejne lata związane były z nieustającym rozwojem. Dzisiaj Klimas Wkręt-met to dwa zakłady produkcyjne – w Kuźnicy Kiedrzyńskiej i w Wanatach k. Częstochowy, powierzchnia produkcyjna większa niż 50 tys. m², jedna z najbardziej innowacyjnych w Europie hal wtryskarek, magazyn centralny, a także zaawansowane laboratorium. W 2005 roku firma otrzymała swoją pierwszą Europejską Aprobatę Techniczną na wyroby budowlane – stała się tym samym pierwszą polską firmą z taką aprobatą. Aktualnie Klimas Wkręt-met posiada 17 aprobat europejskich, wiele certyfikatów i wyróżnień, które są dowodem najwyższej jakości produktów marki. Dzięki temu firma cieszy się niesłabnącym zaufaniem wśród Klientów z różnych branży i eksportuje swoje produkty do ponad 50 krajów świata.

Produkty Klimas Wkręt-met trafiają na rodzimy rynek oraz są eksportowane do ponad 50 krajów świata. Aby spełniać oczekiwania wszystkich rynków musimy mieć pewność, że nasze artykuły charakteryzuje najwyższa jakość. Dlatego też park maszynowy firmy Klimas Wkręt-met poszerzył się również o urządzenia do 100-procentowej kontroli (selekcji) wkrętów.

Nowe urządzenia, takie jak mikroskop pomiarowy czy spektrofotometr X-Ray, umożliwiają sprawdzenie całej partii produktu po jego wyprodukowaniu, ale jeszcze przed spakowaniem. Testowane są takie parametry jak m.in.: długość, średnica rdzenia, średnica gwintu, rozmiar łba, wykonanie gniazda, skok i długość gwintu, wiertło i inne. Wkręty, które pomyślnie przejdą kontrolę, wysyłane są do spakowania, natomiast te, w których wykryto niezgodności z normą – odrzucane. Nasze produkty przechodzą szereg szczegółowych testów,  w tym badanie na obciążenie osiowe oraz badanie nośności łącznika przy użyciu maszyny wytrzymałościowej. Wszystkie badania mają na celu utrzymanie stałej, najwyższej jakości, która wpływa na bezpieczeństwo podczas użytkowania wyrobów.

Firma Klimas Wkręt-met jest ukierunkowana na ciągłe doskonalenie swoich procesów kontroli wyrobów na każdym etapie produkcji. Chcemy zapewnić naszym Klientom obsługę najwyższej jakości – aby ten kierunek trwale utrzymać firma wprowadziła System Zarządzania Jakością, uzyskała i od lat utrzymuje certyfikat normy ISO 9001:2008. Wypełnianie wymogów tej normy jest nieustannie weryfikowane kontrolami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Potwierdzają one wysoki poziom funkcjonowania firmy na wszystkich etapach jej działania.