Pistolet do pianki montażowej SOUDAL

Teflonowy pistolet do pianki montażowej, czy warto go kupić?

 

O właściwościach i zastosowaniu pianki montażowej słyszał niemal każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z budową, remontem lub renowacją budynki. Równie istotnym elementem, jak pianka montażowa jest pistolet, którym nakładamy produkt. Ostatnio bardzo popularne stały się teflonowe pistolety, które są znacznie droższe niż urządzenie wykonane z innych metali. W związku z tym należy zastanowić się, czy naprawdę warto je kupić.

Teflon a pistolety do pianek

Profesjonalne pistolety do pianek bardzo często wykonane są z teflonu lub są nim pokryte, ponieważ teflon zapewnia doskonałe zabezpieczenie przed rdzą. Ponieważ pistolety do pianek są narażone na wilgoć, ich zabezpieczenie jest teflonem jest podstawą, aby mogły być wykorzystywane przez dłuższy czas. Warto również pamiętać, iż pianka montażowa w swoim składzie zawiera elementy agresywne, które mogą powodować szybsze rdzewienie dyszy, iglicy lub korpusu pistoletu. Teflon jest w stanie odpowiednio zabezpieczyć te elementy, dzięki czemu pistolet może być wykorzystywany o wiele dłużej. Dodatkowo teflon ułatwia czyszczenie pistoletu oraz zapobiega przed przyczepianiem się pianki montażowej.

Czy warto zainwestować w profesjonalny pistolet do pianki?

Jest to pytanie, które zadaje sobie każdy, kto nigdy wcześniej nie wykorzystywał w pracy pianek montażowych. Wiele osób zakłada, że nigdy nie będą już wykorzystywać pianki, więc chcą kupić jak najtańszy pistolet. Nie wiemy jednak, czy w przyszłości nie będziemy musieli ponownie pracować z  piankami montażowymi. Warto więc zdecydować się na wysokiej jakości pistolet, który ułatwi nakładanie produktu i nie ulegnie uszkodzeniom.

Teflonowy pistolet do pianki zazwyczaj kosztuje kilkanaście złotych więcej niż wersje pistoletów wykonane z innych surowców. Czy jest to dużo? Jeśli pomyślimy o wygodzie nakładania pianki, bezproblemowym czyszczeniu, a także możliwości ponownego wykorzystania pistoletu okazuje się, że warto zainwestować w lepszy model, aby ułatwić i usprawnić wykonanie wszystkich prac montażowo – instalacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *