pistolet do pianki soudal

Tanie czy profesjonalne pistolety do pianek montażowych?

Tanie czy profesjonalne pistolet do pianek montażowej ?

W sklepach i hurtowniach budowlanych znajdziemy kilkadziesiąt różnych pistoletów do pianki, które różnią się materiałem, z którego zostały wykonane, wielkością, trwałością a także zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi. Pianki montażowe są niezbędnym produktem przy wykonywaniu wszystkich prac związanych z uszczelnianiem, izolowaniem i ocieplaniem. Ich skuteczna to nie tylko sprawne wykonanie wszystkich prac, lecz także duża skuteczność i wytrzymałość wykonanych zabezpieczeń. Aby móc skutecznie i solidnie wykonać prace potrzebujemy nie tylko wysokiej jakości, odpornej i wytrzymałej pianki, lecz także odpowiedniego pistoletu do pianek, który umożliwi nam aplikację produktu.

Jak wybrać pistolet do pianki montażowej?

W sklepach i hurtowniach budowlanych znajdziemy kilkadziesiąt różnych pistoletów do pianki, które różnią się materiałem, z którego zostały wykonane, wielkością, trwałością a także zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi. Bardzo często klienci nie wiedzą, czy wybrać tani produkt, ponieważ chcą wykonać niewielką ilość prac, czy lepiej zainwestować w profesjonalny pistolet do pianki, który będzie mógł nam posłużyć przez wiele lat. Jeśli zależy nam, aby wybrać wysokiej jakości produkt, który nie popsuje się po pierwszym użyciu. Elementy pistoletu, na które należy zwrócić uwagę to:

  • Korpus – zarówno w warunkach domowych, jak i w profesjonalnych firmach budowlanych najlepiej sprawdzają się teflonowe pistolety do pianek, które cechują się niewielką wadą. Dodatkowo, ich metalowa konstrukcja zapewnia trwałość, odporność na uszkodzenia i korozję.
  • Cyngiel – również powinien być wykoanny z metalu, najlepiej tak jak korpus – z teflonu. Teflonowe pistolety do pianek są łatwiejsze w konserwacji i czyszczeniu oraz nie powodują nadmiernego przylepiania się produktu.
  • Iglica – powinna zostać wykonana z miedzi, mosiądzu lub stali nierdzewnej. Niezależnie od rodzaju zastosowanego metalu, ingica powinna być pokryta teflonem, który zabezpiecza ją przed rdzewieniem oraz przyśpiesza proces korodowania.

Na co zwrócić uwagę kupując pistolet?

Oprócz surowca, z jakiego został wykonany, warto zwrócić uwagę na lekką i wygodną konstrukcję. Pamiętajmy, że pistolet cały czas trzymamy w ręce, więc nie powinien być zbyt ciężki, a także powinien umożliwiać wygodną pracę. Profesjonalne pistolety do pianki są wyposażone również w dwukomponentowy uchwyt oraz system zapobiegający zasychaniu piany. Są to rozwiązania, które ułatwiają korzystanie z pianki i sprawiają, że jej nakładanie staje się prostsze, szybsze i bardziej skuteczne.

Czy tani pistolet do pianki to dobry wybór?

Ceny pistoletów do pianki montażowej wahają się pomiędzy 20, a nawet 50 złotych. Zamiast kierować się jedynie ceną, zwróćmy uwagę na surowiec, z którego pistolet został wykonany, a także na zastosowane rozwiązania. Nie zawsze tani pistolet do pianki montażowej jest tym najgorszym. Dużo ważniejsze od ceny i marki producenta są zastosowane funkcje oraz solidne wykonanie. Pamiętajmy, że pistolet do pianki montażowej to narzędzie, dzięki któremu możemy skutecznie i solidnie zabezpieczyć budynek. Jeśli zależy nam, aby praca została wykonana dobrze, nie warto oszczędzać kilkunastu złotych na zakupie pistoletu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *