Soudal

soudal

Soudal jest największym na świecie producentem pian poliuretanowych oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej dla profesjonalistów i odbiorców indywidualnych. Dzięki systematycznym inwestycjom w badania i rozwój, otwarciu na innowacyjne rozwiązania i dostosowanie do potrzeb lokalnych rynków osiągnął wiodącą pozycję na międzynarodowym rynku chemii budowlanej.

Soudal jest firmą belgijską z główną siedzibą w Turnhout. Znajduje się tu największa na świecie fabryka piany poliuretanowej aerozolu, fabryka mas uszczelniających i klejów oraz centrum operacyjno logistyczne i badawczo-rozwojowe. Koncern działa od 50 lat, zatrudnia obecnie ponad 2300 osób w 130 krajach. Posiada 14 zakładów produkcyjnych na czterech  kontynentach. W 2014 roku firma zrealizowała obroty w  wysokości 570 mln euro.

Na terenie Polski,  w  Cząstkowie Mazowieckim/ Warszawy,  swoją siedzibę maja trzy spółki: Soudal Sp. z. o.o. odpowiedzialna za dystrybucje w kraju , Soudal Services –odpowiedzialna za  dystrybucję na terenie Europy Wschodniej i Azji oraz Soudal Manufacturing –odpowiedzialna za produkcję.

Soudal specjalizuje się w produkcji nowoczesnych i ekologicznych materiałów chemicznych dla budownictwa oraz wielu gałęzi przemysłu. Firma jest ekspertem w segmencie montażowych pian poliuretanowych w areozlu oraz mas hybrydowych wykorzystujących własną opatentowaną technologię SMX. Wszystkie produkty cechuje innowacyjność, wysoka jakość, zgodność z polskimi i europejskimi normami. Soudal jest twórcą wielu kompletnych systemów uszczelnień przeznaczonych dla budownictwa. System ciepłego montażu okien SWS, gama produktów hydroizolacyjnych SHS, system montażu elewacji wentylowanej SPS wpisują się w europejską politykę podniesienia energooszczędności budynków.