piana montazowa soudal

Pianki montażowe SOUDAL – porównanie produktów

Pianki montażowe SOUDAL zwane są również piankami poliuretanowymi. Ich głównym zadaniem jest wypełnienie przegrody budowlanej i zabezpieczenie jej przed wilgocią, powietrzem i innymi gazami.
Soudal jest jednym z największych i najbardziej popularnych producentów pianek montażowych na świecie. Produkty tej firmy mogą być wykorzystywane w miejscach,w  ktorych występują silne mrozy lub bardzo duże upały, a także, w w porównaniu do pianek innych firm, wykazują się znacznie większą wydajnością.

SOUDAL Genius Gan

Jest to flagowy produkt firmy Soudal występujący w dwóch różnych wersjach: standardowej, a także przeznaczonej do pracy w niskiej temperaturze. Jest to wysokiej jakości pianka montażowa z opatentowanym przez producenta aplikatorem Genius Gun, który umożliwia precyzyjne dozowanie oraz prostą aplikację produktu.  Pianka wykazuje się bardzo dużą przyczepnością różnych powierzchni, dzięki czemu może być aplikowana wszędzie, gdzie potrzebne jest szczelne wypełnienie, min przy uszczelnianiu stolarki okiennej, termoizolacji czy przy wypełnianiu przepustów rurowych
Zimowa wersja pianki została stworzona na bazie specjalnej receptury, dzięki czemu może być aplikowana w niskiej temperaturze, sięgającej nawet -10C.
Pianka SOUDAL Genius GAN występuje również w wersji letniej

Pianka montażowa Comfort z aplikatorem Genius Gun

Opatentowany przez Soudal aplikator umożliwia szybkie i łatwe nakładanie produktu, a także jego ekonomiczne zużycie.
Pianka montażowa Comfort to jedyny produkt, który umożliwia pracę w szerokim zakresie temperatur: od -10C do +30C. Komfortowa aplikacja pianki, możliwość wielokrotnego użycia bez obawy o zablokowanie dozownika oraz precyzyjne dozowanie produktu sprawiają, że jest to jedna z najczęśćiej wybieranych pianek. Dzięki niskorozprężnej formule, pianka nie powoduje uszkodzeń delikatnych elementów oraz wykazuje bardzo dobrą przyczepność do różnych powierzchni, również pokrytych powłokami ceramicznymi.
Pianka Comfort to idealny produkt do wykonania izolacji termicznej, wygłuszenia pustych przestrzeni w konstrukcjach szkieletowych, wykonania uszczelnień czy wypełnienia przepustów rurowych.

Pianka do kręgów z aplikatorem Genius Gun

Produkt przeznaczony jest do kręgów kanalizacyjnych, studzienek i kanałów oraz innych konstrukcji betonowych. W porównaniu do innych produktów pianka wykazuje wyższą odporność na działanie związków i odpadów organicznych (ścieki, odpady, pleśń), wysoką wytrzymałość mechaniczną oraz krótki czas utwardzania – ok. 1 godzina.

Pianka doskonale sprawdzi się podczas uszczelniania oraz termoizolacji elementów i konstrukcji betonowych.

Pistoletowa pianka montażowa

Pianka przeznaczona jest do wszystkich prac montażowych, wykończeniowych i instalacyjnych. Wykazuje bardzo dużą wydajność i krótki czas utwardzania (ok. 60 min). Precyzyjna aplikacja, a także doskonała przyczepność do różnych materiałów sprawiają, iż jest to produkt wykorzystywany przy wykonywaniu uszczelnień, wygłuszeń oraz termoizolacji.
Do aplikacji pianki wykorzystuje się specjalny pistolet z aplikatorem. Produkt występuje w dwóch różnych wersjach:

  • Do aplikacji w temperaturach dodatnich ( >0C)
  • Do aplikacji w niskich temperaturach (do -10C)


Pianka montażowa EX-TRA 66%

Jest to jedyny produkt w ofercie firmy, który w porównaniu do standardowych pianek wykazuje zwiększoną nawet o 66% wydajność, dzięki czemu jedno opakowanie pianki wystarcza na zabezpieczenie 2/3 więcej powierzchni. Niskorozprężna formuła pianki, doskonała przyczepność do różnych powierzchni, a także specjalny aplikator ułatwiają i znacznie przyśpieszają pracę. Korzystanie z pianki EX-TRA 66% jest nie tylko ekonomiczne, lecz także wygodne, ponieważ nie musimy wykorzystywać kilku różnych produktów jednocześnie.

Dwuskładnikowa pianka montażowa

Produkt przeznaczony jest do instalacji stolarki wewnętrznej bez użycia elementów mechanicznych. Do największych zalet tego produktu należą:

  • Szybkie utwardzanie (ok. 30 min)
  • Wysoka gęstość
  • Doskonała przyczepność do wielu surowców

Produkt znajduje zastosowanie przy montażu i instalacji wszystkich elementów drewnianych i drewnopochodnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *