Masterplast

masterplast

W wyniku dynamicznego rozwoju i ekspansji firmy Masterplast, założonej w 1997 roku na Węgrzech, firma stała się jednym z wiodących producentów i dystrybutorów produktów branży budowlanej w Środkowo-Wschodniej Europie. Przychody przekroczyły 81,322 mln Euro w 2013 roku.

Dziś Masterplast ma fabryki w 4 krajach (Węgry (Masterfoam Ltd. i Masterprofil Ltd.), Rumunia (Masterplast Romania s.r.l.), Serbia (Masterplast YU doo), Ukraina (Masterplast Ukraina TOB) oraz posiada hurtownie własnych produktów w 9 innych krajach.

Szybki wzrost Spółki spowodowany jest kompleksowym rozwojem produktów do izolacji, dachów i suchej zabudowy, które zapewniają oszczędność energii przy wykorzystaniu ekonomicznych rozwiązań.

Produkty te zapewniają najlepsze rozwiązania w wymienionych wyżej dziedzinach. Produkty Masterplast posiadają certyfikaty TUV i ISO i dzięki oddziałom oraz partnerom zostały rozpowszechnione na rynku Europejskim, a nawet poza Europę. Firma stale rozwija swoją technologię produkcji oraz poszerza swój asortyment produktów i usług.

Historia firmy Masterplast

Firma Masterplast rozpoczęła swoją działalność w 1997 roku z 5 kolegami w Szekesfehervar, Węgry, skupiając się na handlu materiałami budowlanymi. Pierwszy osiągnięty wynik w danym roku to 160.000 Euro przychodu, który umożliwił dalszy rozwój. Dzięki ciągłemu i dynamicznemu wzrostowi w kolejnych latach, w 2000 roku Masterplast stał się liderem na rynku w zakresie sprzedaży materiałów budowlanych na Węgrzech.

Firma weszła na rynek międzynarodowy, otwierając pierwszą filię na Słowacji. Do 2002 roku Firma Masterplast  stała się prawdziwą grupą międzynarodową, z 4 spółkami działającymi w 4 krajach. Po znacznych inwestycjach w segmencie produkcji, w 2005 roku odnotowano znaczny wzrost działalności, rozpoczynając linię produkcyjną Masterprofil Ltd i Masterfoam Ltd. Po 2007 Grupa osiągnęła poziom ważnego gracza na rynku z przychodami o wartości 100 mln Euro. Na dziś Grupa posiada ponad 700 pracowników w 13 krajach.