Techniki mocowań

Na każdej budowie lub przy okazji remontu wykonuje się wiele zamocowań różnych elementów konstrukcyjnych, instalacji i wyposażenia. W sklepie E-BUDOWLANY znaleźć można kilkadziesiąt rodzajów zamocowań, a wśród nich kołki, wkręty, śruby czy kotwy różnej średnicy i długości, wykonane z różnych materiałów. Ważne jednak, aby elementy mocujące były zawsze dobrze dobrane do materiału, rodzaju konstrukcji, oraz przewidywanych obciążeń. Dostępne produkty pochodzą głównie od czołowego producenta technik mocowań – firmy Wkręt-met.

Oferta zawiera różnego rodzaju typowe, metalowe elementy złączne t.j. gwoździe, śruby, wkręty, nakrętki i podkładki. Są to wysokiej jakości produkty stalowe, o różnych klasach wytrzymałości, które doskonale nadają się do wykonywania różnego rodzaju połączeń i znajdują zastosowanie zarówno w budownictwie, jak i w pracach remontowych, w meblarstwie i majsterkowaniu.

W asortymencie dostępny jest też szeroki wachlarz kołków mocujących, np. kołki szybkiego montażu, uniwersalne kołki rozporowe, kołki ślimakowe i skrzydełkowe. Wszystkie kołki można zakupić jako komplet, czyli koszulki tworzywowe wraz z wkrętem lub haczykiem. Oferowane przez nas kołki są przeznaczone do metalu, drewna, gipsu oraz innych materiałów i znajdą wiele zastosowań w budownictwie.

W razie potrzeby wykonania szczególnie solidnych zamocowań, kołki i kotwy metalowe warto zastąpić kotwami chemicznymi, które składają się z żywicy i działają na zasadzie powierzchniowego łączenia się dwóch substancji. O ich mocy decyduje siła sklejenia dwóch materiałów, dlatego nazywa się je także łącznikami wklejanymi i iniekcyjnymi. Kotwienie na różne głębokości może się odbywać w rozmaitych materiałach, przy użyciu prętów zbrojeniowych lub gwintowanych o zróżnicowanych klasach stali.

Uzupełnienie oferty stanowią kołki do styropianu i wełny, z metalowym lub tworzywowym trzpieniem, służące typowo do montażu systemów ocieplenia.

  1. Gwoździe
  2. Wkręty
  3. Śruby i nakrętki
  4. Kołki i kotwy

No products were found matching your selection.

MENU

KOSZYK

Zamknij