Systemy ociepleń

Systemy ociepleń to rozwiązania pozwalające na wykonanie kompletnych izolacji termicznych obiektów budowlanych, zapewniających komfort cieplny wewnątrz budynków oraz chroniących je przed nadmierną utratą ciepła.
Oferowane przez nas systemy oparte na wełnie mineralnej, styropianie zwykłym, styropianie xps oraz coraz bardziej popularnym styropianie grafitowym, pozwalają na uzyskanie dobrych współczynników przenikania ciepła i znajdują zastosowanie zarówno do ścian jak i dachów czy stropów.

Poza wymienionymi powyżej materiałami typowo izolacyjnymi, w sprzedaży dostępne są także inne produkty z tej kategorii, umożliwiające wykonanie kompleksowej termoizolacji. Są to na przykład kleje i kołki do styropianu oraz wełny czy siatki elewacyjne. Prawidłowe zastosowanie poszczególnych elementów wchodzących w skład systemów ociepleń, pozwoli na uzyskanie lepszego efektu i wyższych parametrów wykonanego ocieplenia.

W ofercie znajdują się artykuły spełniające wszelkie obowiązujące normy i pochodzące jedynie od renomowanych producentów, między innymi firm takich jak Rockwool, Termo Organika, Eurotermika czy Wkręt-met.

 1. Wełna mineralna
 2. Styropian
 3. Kołki do styropianu i wełny
 4. Siatki podtynkowe
 5. Kleje do styropianu
 6. Akcesoria
 • Jaką grubość powinna mieć warstwa styropianu podczas termoizolacji?

  To wszystko zależy, od materiałów z których została wykonana konstrukcja oraz założeń projektowych stworzonych przez projektanta. Sama grubość ocieplenia powinna wynikać z zapotrzebowania budynku na energię.

   

  Duże znaczenia ma tu fakt czy budynek przez nas ocieplany jest konstrukcją nową, budynkiem z historią, czy może budynkiem pasywnym. Istotnym jest także fakt, który z elementów chcemy ocieplić. Warto pamiętać, że grubość styropianu będzie inna:

   

  • W przypadku elewacji od 12cm do 30cm w przypadku domów pasywnych.
  • W przypadku podłóg stosujemy grubości od 10cm do 15cm
  • W przypadku fundamentów i piwnic 8cm do 12cm

  Wszystko to może jednak ulec zmianie po wprowadzeniu w 2021 roku nowych przepisów, mówiących o tym, że zapotrzebowanie budynku na energię powinno wynosić 70 kWh/m² na rok.

 • Po ilu dniach powinniśmy nałożyć tynk na warstwę styropianu i siatki?

  Przed nałożeniem tynku np: tynku mozajkowego TD 50 na zbrojenie wykonane z siatki elewacyjnej z włókna szklanego należy położyć grunt. W zależności od warunków atmosferycznych warstwa zbrojenia powinna schnąć około 3 dni przed nałożeniem na nią warstwy gruntu. W momencie gruntowania już po 24 godzinach, bądź wyschnięciu gruntu można zabrać się za nakładanie tynków na elewację.

 • Jaką grubość siatki podtynkowej wybrać na elewację?

  Siatka elewacyjna występuje w naszym kraju w dwóch popularnych gramaturach 145g/m² oraz 170g/m². Jej waga ma przede wszystkim wpływ na jakość siatki, jej elastyczność, rozciągliwość oraz komfort podczas zbrojenia nią elewacji. Popularne jeszcze nie tak dawno siatki z Chin, których jakość często budziła wątpliwości po kilku latach na elewacji ulegały degradacji. Dobrej jakości siatka elewacyjna podtynkowa wykonana jest z osnowy w włókna szklanego oraz dodatków. To dzięki dobrej jakości osnowie siatka nie rozciąga się nadmiernie oraz nie rwie po przejechaniu przez nią grzebieniem.

 • Do czego służą łączniki elewacyjne z trzpieniem wbijanym metalowym?

  Łączniki z trzpieniem wbijanym metalowym np: ŁFM służą przede wszystkim do mocowania płyt z wełny mineralnej. Ich konstrukcja oraz metalowa igła gwarantują, że wełna pod wpływem swojego ciężaru nie doprowadzi do ścięcia bądź wyrwania łącznika z elewacji.

 • Jakich kołków do elewacji należy użyć podczas mocowania płyt z wełny mineralnej?

  Podczas mocowania płyt z wełny mineralnej np.: SUPERROCK warto używać kołków z trzpieniem metalowym. Przykładem takich łączników mogą być kołki ŁFM , które dzięki swojej konstrukcji bez trudu będą w stanie utrzymać ciężar wełny mineralnej. Nie zaleca się kołkować płyt z wełny mineralnej łącznikami z trzpieniem plastikowym. Podczas mocowania płyt użyj 6 łączników na 1m² w strefie środkowej ocieplenia, bądź 8 łączników jeśli mocujesz wełnę w strefie brzegowej. Większa ilość kołków na rogach pozwoli lepiej zabezpieczyć płyty przed działaniem sił wiatru oddziaływającym na elewację.
  Pamiętaj, że długość łącznika zależy przede wszystkim od grubości mocowanej przez Ciebie płyty oraz od materiału z którego została wykonana ocieplana ściana.

No products were found matching your selection.

MENU

KOSZYK

Zamknij