System suchej zabudowy i sufitów podwieszanych

Sucha zabudowa z roku na rok staje się coraz bardziej popularna, a to za sprawą możliwości i elastyczności wykańczania wnętrz jakie ze sobą niesie. Systemy suchej zabudowy to szybkie oraz czyste sposoby na wykończenie tak nowych jak i wykorzystywanych wcześniej pomieszczeń. To także ciekawa alternatywa dla tradycyjnych metod remontowych, które mogą być czasochłonne i kosztowne.

Sucha zabudowa to metoda wykończenia wnętrz, które nie wymagają od nas użycia wody zarobowej stosowanej w tradycyjnych, mokrych technologii np: do przygotowania wszelkiego rodzaju zapraw bądź tynków. Metoda ta wykonywana jest przede wszystkim za pomocą mocowań mechanicznych w których wykorzystywane są wkręty, kołki bądź klej montażowy.

Oprócz wielu zalet metody o której pisaliśmy już wcześniej, ważnym parametrem o którym warto wspomnieć jest przede wszystkim ciężar powierzchniowy który może być kilkakrotnie mniejszy w porównaniu z  technologiami masowymi. Do głównych zalet metody należą:

  • wysoka odporność ogniowa,
  • wysoka izolacyjność akustyczna,
  • Trwałość wykonanych elementów
  • nośność i sztywność konstrukcji

Do systemu suchej zabudowy możemy zaliczyć ścianki działowe, sufity podwieszane czy elementy zabudowy poddaszy, do wielu z tych elementów wykorzystywana jest płyta gipsowo – kartonowa, jednak nie tylko. Podstawowym elementem wykorzystywanym w technologii suchej zabudowy jest:

System suchej zabudowy z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych staje się coraz popularniejszy. Nie dziwi więc fakt, że z roku na rok na rynku pojawiają się nowi producenci, nowsze technologie jeszcze lżejsze i mniej obciążające stropy.

No products were found matching your selection.

MENU

KOSZYK

Zamknij