Uszczelniacze dekarskie

Uszczelniacze dekarskie

Uszczelniacze dekarskie zaliczane są do grupy jednoskładnikowch plastyczno-elastycznych uszczelniaczy budowlanych. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie uszkodzone zostały pokrycia dachowe i może to prowadzić do rozszczelnienia dachu i przeciekania wody przez dach. Jest to poważnym zagrożeniem dla całej konstrukcji dachu, jak również znajdujących się w nim warstw izolacji cieplnej. W sprzedaży posiadamy uszczelniacze dekarskie znanej firmy Soudal, dostępne w pełnej gamie kolorów. Dzięki temu, mogą Państwo szybko i bezproblemowo dopasować uszczelniacz do koloru uszkodzonego pokrycia dachu. Jest to bardzo ważne z estetycznego punktu widzenia, gdyż doraźne naprawy nie będą odznaczać się na powierzchni całego dachu.

Uszczelniacz dekarski i jego charakterystyka

Uszczelniacze dekarskie odznaczają się bardzo dużą przyczepnością do powierzchni, która ma być uszczelniona. Wiele uszczelniaczy dekarskich dostępnych na rynku, może być stosowanych również pod wodą. Daje to możliwość ich wykorzystywania, przy naprawie uszkodzonego dna basenu, izolacji przeciwwilgociowych i innych. Tworzona przez uszczelniacze dekarskie spoina, po wyschnięciu nadaje się do malowania. Jest miękka, elastyczna, nie pyląca i nie wymaga dalszej obróbki. Jej kształt dostosowuje się do kształtu podłoża, pracując wraz z tym jak ono się porusza. Uszczelniacze dekarskie mają bezpieczny skład, dzięki czemu można je stosować do uszczelniania obróbek blacharskich, bez obaw że będą powodować korozję. Uszczelniacze dekarskie posiadają jednak w składzie rozpuszczalniki. Z tego powodu nie należy ich stosować do uszczelnień materiałów takich jak polistyren oraz inne podłoża, które są wrażliwe chemicznie. Uszczelniacz dekarski sprzedawany jest w opakowaniach o pojemności ~300 ml, nazywanych kartuszami. Może również występować w większych opakowaniach – wiaderkach, przeznaczonych do większych napraw lub częstszego stosowania, np. przez firmy dekarskie.

Uszczelniacze dekarskie i ich zastosowanie

Uszczelniacz dekarski służy do szybkiego i skutecznego przeprowadzania doraźnych napraw pokrycia dachowego. Dzięki swojemu składowi, zachowuje wszystkie parametry wytrzymałościowe również pod wodą, zapewniając taką samą dużą przyczepność. Jest to bardzo ważna cecha produktu, pozwalająca na wykonywanie uszczelnień nawet w czasie intensywnych opadów deszczu. Okres wiosenny i letni charakteryzuje się dużą dynamiką pogody. Gwałtowane burze, którym często towarzyszą opady gradu, mogą prowadzić do uszkodzenia pokryć dachowych. Aby uniknąć dalszych strat, konieczne jest szybkie wykonanie naprawy. Zastosowanie uszczelniacyz dekarskich daje gwarancję, że nieszczelność zostanie naprawiona na kilka kolejnych miesięcy. Uszczelniacze dekarskie nadają się również do wykonywania wielu innych prac, związanych z usuwaniem nieszczelności z powierzchni dachu, a także uszczelniania kołnierzy okien dachowych, kominów oraz innych obróbek blacharskich. Doskonała przyczepność do wszystkich typów podłoży sprawia, że uszczelniacz dekarski może być stosowany do naprawy dachów blaszanych, jak również uszczelniania rynien oraz rur spustowych. Uszczelniacze dekarskie bardzo często są stosowane do tzw. klejenia papy na zimno. Zazwyczaj do podklejania niewielkich fragmentów, które pierwotnie zostały źle przyklejone. Nakładanie uszczelniaczy dekarskich na pokrycie dachowe jest bardzo proste – przy użyciu pędzla, jeśli korzystamy z większego opakowania, lub wykorzystując pistolet montażowy, w którym instalujemy kartusz z uszczelniaczem.

No products were found matching your selection.

MENU

KOSZYK

Zamknij