Akryle

Akryl szpachlowy

Akryle są jednymi z najważniejszych produktów chemii budowlanej. Wykorzystywane w pracach remontowych i wykończeniowych, zapewniają nie tylko wygodę użytkowania, ale również szybko uzyskują stan, pozwalający na ich dalszą obróbkę. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo akryle we wszystkich dostępnych rodzajach. Polecamy Państwu niezawodny akryl szpachlowy, wykorzystywany do maskowania pęknięć, jak również uniwersalny akryl biały w kartuszach. Dysponujemy produktami najlepszych producentów na rynku, zapewniając możliwość kupna w najkorzystniejszej cenie, niezależnie od ilości. Nowością w naszej ofercie jest również kit do parkietu, służący do uzupełniania ubytków i wypełniania zbyt dużych szczelin między panelami.

Do czego wykorzystuje się akryl?

Przede wszystkim są one używane w pracach wykończeniowych i służą do maskowania szpar oraz pęknięć na każdym rodzaju powierzchni i materiału. Akryl szpachlowy można stosować do betonu, tynku, drewna oraz materiałów kompozytowych. Akryle znakomicie sprawdzają się w spoinowaniu płyt kartonowo-gipsowych, wykorzystywanych w technologiach suchej zabudowy wnętrz. Aby uzyskać szczelne i estetyczne połączenia w narożnikach i załamaniach, należy wypełnić je akrylem, który po wyschnięciu daje się łatwo szlifować, zapewniając gładką powierzchnię, przygotowaną pod gipsowanie lub malowanie. Dla uzyskania jak najszybszych efektów, warto sięgnąć po specjalistyczny akryl błyskawiczny. Jego specjalnie opracowana formuła zapewnia znacznie krótszy czas wiązania i schnięcia, nie wpływając na pogorszenie parametrów fizycznych wyschniętej masy. Akryl błyskawiczny lub biały, można wykorzystywać w wielu innych czynnościach, takich jak spoinowanie listew ościeżnicowych oraz przypodłogowych, jeśli są montowane do ściany, która nie jest idealnie równa. Zamaskowanie nieestetycznych szczelin jest bardzo proste i skuteczne. Doskonałe właściwości wiązania, jakie posiada akryl szpachlowy sprawiają, że produkt może być stosowany również przy montażu parapetów, paneli ściennych i podłogowych, a także kasetonów oraz styropianowych oraz gipsowych gzymsów dekoracyjnych. Akryl szpachlowy są również odpowiednim środkiem do uzupełniania szczelin pomiędzy połączeniami budowlanymi, pod warunkiem że ich ruchomość nie jest większa niż 15 procent.

Szczeliny, które chcemy wypełnić akrylem powinny zostać odpowiednio przygotowane. Polega to na ich poszerzeniu, aby akryl szpachlowy mógł dokładnie uzupełnić ubytki, a następnie dokładnym odkurzeniu. Powierzchnia, z którą akryl ma się wiązać powinna być sucha i nietłusta.

Podstawą produktu jest bezpieczna dyspersja akrylowa, nie zawierająca rozpuszczalników oraz innych groźnych dla zdrowia i środowiska substancji. Akryl szpachlowy sprzedawany jest w postaci łatwej do nałożenia pasty, w 300 ml opakowaniach, tzw. kartuszach. Dla precyzyjnego dozowania akrylu, niezbędne jest posiadanie specjalnego urządzenia – pistoletu montażowego. W metalowej obudowie umieszcza się kartusz, dociskają go od środka specjalnym popychaczem. Akryl wyciskany jest z tuby, poprzez naciśnięcie przycisku spustowego w pistolecie. Po zakończeniu pracy, należy odciągnąć popychacz, oczyścić końcówkę kartusza z pozostałości akrylu oraz nakręcić zabezpieczenie. W ten sposób chroni się zawartość opakowania przed wysychaniem, dając możliwość skorzystania z akrylu w przyszłości.

Akryl po wyschnięciu i uzyskaniu 100 procentowej wytrzymałości, możemy wykańczać poprzez szlifowanie, gipsowanie oraz malowanie. Uzyskane wypełnienie jest trwałe, a swoim wyglądem nie odznacza się od elementów sąsiadujących.

No products were found matching your selection.

MENU

KOSZYK

Zamknij