Silikony, pianki i akryle

W tej kategorii znajdziesz produkty takie jak pianka poliuretanowasilikon i akryl, które mają bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie.

Piana montażowa dobrej jakości, a przede wszystkim pianka montażowa niskoprężna ze względu na swoje właściwości fizyczne oraz łatwość aplikowania może być wykorzystywana do osadzania i uszczelniania ościeżnic drzwiowych i okiennych, wypełniania i izolowania elementów instalacji c.o. i wod.- kan. oraz wypełniania i wygłuszania ścian. Za jej pomocą można także uzupełniać szczeliny w przestrzeniach ściennych i stropowych oraz pomiędzy elementami materiału izolacyjnego w systemach ociepleń.

Akryle, a w szczególności akryl szpachlowy, są z kolei powszechnie wykorzystywane do maskowania rys i pęknięć, spoinowania połączeń ścian i sufitów, wypełniania drobnych szczelin, oraz wygładzania powierzchni ścian i sufitów przed malowaniem. Mają bardzo dobrą przyczepność do wszelkich podłoży porowatych – betonu, gipsu, kamienia i drewna oraz dają się malować większością dostępnych farb.

Silikony to elastyczne, wodoszczelne i odporne na wiele czynników masy, również niezastąpione w pracach budowlanych, konstrukcyjnych i wykończeniowych.  Najbardziej znany silikon sanitarny jest powszechnie wykorzystywany przy wykańczaniu łazienek czy kuchni, zarówno do montażu jak i uszczelniania. Dzięki doskonałej przyczepności do prawie wszystkich materiałów, znajdzie też zastosowanie przy instalowaniu delikatnych elementów dekoracyjnych. Dzięki niezawodności i szerokiemu zastosowaniu coraz większą popularność zyskuje także silikon szklarski i silikon wysokotemperaturowy, ten drugi wykorzystywany jest głównie przy uszczelnianiu instalacji wysokotemperaturowych. Brak możliwości malowania spoiny rekompensuje szeroki wybór odpornych na blaknięcie kolorów. W ofercie znajdują się także silikony specjalistyczne, np. silikon dekarski i silikon kolorowy. 

Poza asortymentem zaliczającym się do chemii budowlanej, w naszym sklepie budowlanym online pojawiają się także artukuły i narzędzia uzupełniające, w postaci pistoletów do pianki, wyciskaczy, kostek do rozprowadzania silikonu, czyścików itp. W ofercie znajdują się jedynie produkty wysokiej jakości i spełniające wszelkie obowiązujące normy, pochodzące od producentów takich jak Soudal, Selena, Rytm Trade i Gardner-Gibson.

 1. Pianki montażowe
 2. Silikony
 3. Akryle
 4. Uszczelniacze dekarskie
 5. Akcesoria i czyściki

 • Czym usunąć świeżą piankę montażową z okna bądź drzwi?

  Usuwanie świeżej pianki montażowej to nie lada wyzwanie. Mokra pianka niezwykle dobrze przykleja się do prawie wszystkich powierzchni, nawet powierzchni szklanych. Próba jej usunięcia w takiej formie to prawie pewne rozprowadzenie jej na zabrudzonej powierzchni, tym samym jeszcze większe szkody. Dodatkowo świeża pianka bardzo szybko reaguje z powierzchnią z którą ma kontakt. Istnieją dwa sposoby usuwania pianki montażowej z różnych powierzchni. Pierwszą z nich jest odczekanie aż piana wyschnie, a następnie usunięcie jej mechanicznie np.: za pomocą nożyka, choć nie zawsze jest to gwarancja czystej powierzchni. Można też użyć specjalnych preparatów do usuwania utwardzonej pianki, które zmiękczają jej strukturę, ułatwiając jej usuwanie.

  Drugim sposobem stosowanym jeszcze na piankę nieutwardzoną jest użycie specjalnych ściereczek czyszczących SWIPEX nasączonych nieżrącymi substancjami czyszczącymi. Ściereczki możemy stosować na powierzchnie lakierowane, malowane, używać ich do czyszczenia rąk bądź brudnych pistoletów do pianki.

 • Jaką piankę montażową wybrać do montażu okien?

  Jest kilka parametrów na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru pianki montażowej. Pierwszym, a zarazem jednym z ważniejszych parametrów na jakie warto zwrócić uwagę jest prężność piany. Do osadzania stolarki okiennej bądź wewnętrznej najlepiej używać tej niskoprężnej np: pianki montażowej Flexifoam.Użycie takiego produktu da nam pewność, że podczas montażu pianka będzie zachowywała się stabilnie, nie będzie miała nadmiernych przyrostów oraz w późniejszym etapie schnięcia nie rozpręży się nadmiernie uszkadzając osadzane elementy. Kolejnym parametrem o którym warto pamiętać jest ilość przestrzeni powietrznych wewnątrz zaschniętej piany. Wysokiej jakości pianki dwuskładnikowe są zwarte, a ich struktura zawiera wyłącznie zamknięte komórki powietrza. Trzecim ostatnim parametrem na który należy zwrócić uwagę podczas wyboru pianki montażowej jest jej wydajność. Najbardziej popularne puszki napełnione są od 750ml do 900ml. Głównym parametrem na który powinniśmy zwrócić uwagę jest ilość metrów bieżących uzyskanych z jednej puszki.

 • Do czego służy uszczelniacz dekarski?

  Uszczelniacz dekarski wykorzystywany jest głównie do prac wykończeniowych na dachach skośnych i płaskich . W zależności tego czy dach został pokryty blachą, gontem czy dachówką ceramiczną stosuje się różnego rodzaju uszczelniacze dekarski. Większość tych produktów, wyjątkiem są tutaj poliuretany dekarskie np: Colodach jest odpornia na działanie UV. Dodatkowo uszczelniacze dekarskie należą do produktów elastycznych, a także odpornych na wilgoć. Dzięki wygodnym kartuszą w które są pakowane aplikuje się je precyzyjnie i wygodnie.

 • Czym różni się silikon uniwersalny od silikonu sanitarnego?

  Silikony to jedne z popularniejszych uszczelniaczy stosowanych w całym budownictwie. Wykorzystywany jest przede wszystkim do wypełniania spoin, uszczelniania narożników, niewielkich pustych przestrzeni itp. Silikony różnią się od siebie odczynem chemicznym oraz kwasowością. Silikon uniwersalny to jeden z najpopularniejszych silikonów, niestety z racji tego, że jest to silikon kwaśnym nie nadaje się do wszystkich powierzchni, zwłaszcza tych podatnych na rdzę i korozję. Pachnie on też intensywnym octowym zapachem, co nie każdemu odpowiada.

  Silikon sanitarny jest najczęściej stosowany do miejsc narażonych na działanie wody bądź wilgoci.Bywa także, że do silikonów tego rodzaju dodaje się domieszki grzybobójcze, zabezpieczającymi przed rozwojem pleśni bądź grzybów.

 • Jest tak wiele rodzajów akrylu, który z nich wybrać?

  Akryl to jeden z popularniejszych materiałów używanych w budownictwie. Przede wszystkim stosuje się go do uszczelniania i wypełnienia niewielkich szczelnin, pęknięć bądź rys. Akryl budowlany można stosować zarówno wewnątrz i na zewnątrz. Do wewnątrz najlepiej sprawdzi się akryl biały marki SOUDAL, można też stosować akryl lekki bądź akryl express. Oczywiście każdy z tych produktów różni się rodzajem domieszek, szybkością wysychania czy konsystencją. Akryl jest produkowany w wielu kolorach, co sprawia, że jest powszechnie używany.

  Do stosowania na zewnątrz najlepiej użyć akrylu do tynków tradycyjnych . Jest odporny na wilgoć i działanie warunków atmosferycznych. Dodatkowo akryl jest lekko ziarnisty imitujące strukturę tynków.

No products were found matching your selection.

MENU

KOSZYK

Zamknij