Izolacje

Izolacje służą zabezpieczaniu elementów budowli i wnętrz przed szkodliwym wpływem wody, wiatru i wilgoci zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Sklep E-BUDOWLANY w swojej ofercie posiada izolacje bitumiczne zabezpieczające w głównej mierze elementy znajdujące się na zewnątrz budynków i budowli tj. Dachów, kominów, fundamentów itp. Dzięki dyspersji wodnej asfaltów modyfikowanych kauczukiem syntetycznym wiele z tych produktów izolacyjnych świetnie nadaje się do stosowania na suche i wilgotne podłoża. Produkty izolacji bitumicznej sprawdzają się przy konserwacjach i renowacjach pokryć dachowych, w wykonywaniu bezspoinowych pokryć dachowych zbrojonych tkaninami technicznymi, w wykonywaniu podposadzkowych izolacji przeciwwilgociowych piwnic, garaży, tarasów. Służą także do zabezpieczania przed wilgocią podziemnych części budowli takich jak ławy i fundamenty.

Hydroizolacje z kolei w głównej mierze zabezpieczają powierzchnie przed działaniem wody. Do tego typu izolacji możemy zaliczyć chociażby folie w płynie czyli jednoskładnikowe elastyczne masy uszczelniające przeznaczone do stosowania zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz do zabezpieczania przed wodą ścian i stropów pomieszczeń wilgotnych, np. łazienek.

W ofercie sklepu E-BUDOWLANY znajdują się także jednoskładnikowe uszczelniacze poliuretanowe o niskiej elastyczności i właściwościach tixotropowych (uszczelniacz nie spływa), przeznaczone przede wszystkim do wykonywania dylatacji pionowych. Asortyment uzupełniają również uszczelniacze dekarskie – gęste, czarne masy plastyczne wzmocnione włóknami spełniającymi rolę zbrojenia rozproszonego.

W tej kategorii znajdują się głównie uszczelniacze producentów takich jak Pigment Gardner-Gibson, Soudal czy Baumaster.

 1. Izolacje bitumiczne
 2. Hydroizolacje
 3. Uszczelniacze

 • Jak w prosty sposób stworzyć izolację podłogową w łazience?

  Dobrze zabezpieczony dach bądź piwnica, nie są w stanie uchronić nas przed wilgocią. Centralnym skupiskiem grzybów czy pleśni może być jak najbardziej nasza łazienka. Ciągła wilgoć i nagłe zmiany temperatur są w stanie stworzyć idealne środowisko do rozwoju tychże szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Dawniej do ochrony podłoża stosowano różnego rodzaju papy, co było dość czasochłonne. Dziś możemy skorzystać np. z foli w płynie SOUDAGUM LM SOUDAL, która od razu jest gotowa do użycia. Nie musimy więc  tracić czasu na rozrabianie. Wystarczy poprostuj zamieszać konsystencję. Dzięki dwukrotnemu malowaniu będziemy wstanie utworzyć warstwę uszczelniając. Pierwszą powłokę nakładamy w dowolnym kierunku, po jej wyschnięciu kolejną prostopadle do poprzedniej. Już po 12 godzinach możemy zabrać się za przyklejanie płytek. Zaletą foli jest nie tylko stworzenie  izolacji przeciwwilgociowej, ale również wzmocnienie podłoża.

 • Jakie są podstawowe środki do zabezpieczenia naszego domu przed wilgocią i utratą ciepła ?

  Jeśli jesteśmy na początku budowy lub przymierzamy się do jej rozpoczęcia warto pomyśleć o ochronie naszych fundamentów. Jednym z rozwiązań jest folia izolacyjna fundamentowa. Jej cechą charakterystyczną jest trwałość jaki i wysoka odporność na biodegradację. Odpowiednia ochrona fundamentów dobrze zabezpieczy naszą piwnicę oraz ściany przed wilgocią, co spowoduje zarazem zwiększenie wytrzymałości konstrukcji. Kiedy ściany są jeszcze w surowym stanie, należałoby osłonić je styropianem. Do jego zamocowania przyda nam się ABIZOL lepik do styropanu TYTAN. Dzięki temu działaniu uchronimy nasze mieszkanie przed utratą ciepła. W trakcie budowy powinniśmy też pomyśleć o dachu. Wykorzystując folię paraprzepuszczalną zabezpieczym nasz dach od opadów deszczu jak i zakonserwujemy go od uciekającego ciepła.

 • Na co zwrócić uwagę wybierając materiały uszczelniające dach?

  Wybierając odpowiedni preparat do remontu dachu powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę na zmiany temperatur zachodzące podczas nagrzewania się i wychładzania. Źle dobrany chociażby klej utraci swoje właściwości, a powłoka sparcieje w trakcie powstających naprężeń. Materiał uszczelniający musi być odporny na opady deszczu jak i również na promienie UV. Zalecamy skorzystać z FIX ALL TURBO polimerowy-uszczelniacz SOUDAL. Posiada wszystkie wyżej wymienione właściwości ochronne, a co najważniejsze solidnie wiąże elementu w bardzo krótkim czasie i można go stosować również na mokre powierzchnie.

No products were found matching your selection.

MENU

KOSZYK

Zamknij