Farby i tynki

Wśród farb dostępnych w sklepie E-BUDOWLANY znajdziemy różne rodzaje farb przeznaczonych do szerokiego zastosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

W asortymencie dostępne są głównie typowe farby wnętrzarskie firmy PIGMENT przeznaczone do malowania ścian i sufitów tj. farby emulsyjne, czyli najzwyklejsze farby, matowe i nieodporne na ścieranie oraz farby ceramiczne, akrylowe i lateksowe będące mieszanina emulsji z różnymi dodatkami, które zapewniają zwiększoną odporność na szorowanie, ścieranie i zmywanie. Oferowane są w różnych pojemnościach i w najbardziej uniwersalnym, białym kolorze. Uzupełnieniem asortymentu są farby fasadowe przeznaczone do malowania elewacji na zewnątrz budynków.

Dodatkowo w tej kategorii znajdziemy wszelkiego rodzaju dedykowane rozpuszczalniki i zmywacze firmy OFO służące do rozcieńczania farb i usuwania niechcianych zabrudzeń, a także  Tynki zewnętrzne renomowanej firmy Foveo

 1. Farby do wnętrz
 2. Farby do fasad
 3. Rozpuszczalniki i zmywacze
 4. Tynki zewnętrzne

Zapoznaj się z naszą ofertą farb i tynków. Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszamy na kontaktu.

 • Jakie są zastosowania i właściwości poszczególnych rodzaji farb zewnętrznych i wewnętrznych?

  Dobór odpowiedniej farby zewnętrznej w dużej mierze zależy od powierzchni, którą będzie pokrywać, czyli najprościej mówiąc od rodzaju położonego tynku. W budynkach starego budownictwa, gdzie tynk jest cementowy, bądź są to ściany wapienne, stosuję się farby nieorganiczne. Do tego typu powierzchni najlepszym wyborem jest chociażby farba Silikatowa Foveo jak i również Silikatowo-Silikonowa Foveo. Farby wewnętrzne cechują się nie tylko na pozór walorami estetycznymi, ale co bardzo istotne takimi właściwościami jak trwałość barwy jak i samej farby, skutecznością pokrycia powierzchni, prostym sposobem usunięcia zabrudzeń oraz zminimalizowanej emisji szkodliwych substancji chemicznych, co czyni farbę przyjazną dla alergików a przede wszystkim dzieci. Wybierając farbę LATEX MAT PIGMENT, będą Państwo w stanie pokryć praktycznie każdą rysą oraz zapewnić ścianom oddychanie. Chcąc uzyskując idealnie gładką powierzchnię przy zachowaniu jak najmniejszej ilości warstw radzimy zastosować farbę ceramiczną Latex Ceramic Pigment.

 • Co zrobić zrobić kiedy farba schnie za szybko?

  Najczęstszym problemem podczas malowania nie tylko ścian, ale jakichkolwiek elementów, jest zdecydowanie zbyt szybko wysychająca farba, przez co staję się ona oporna przy nakładaniu. Ten problem można jednak rozwiązać w bardzo prosty sposób, korzystając z rozpuszczalnika zwanego w budownictwie rozcieńczalnikiem. Istotne jest jednak to by dobrać właściwy rozcieńczalnik do odpowiedniego rodzaju farby. Zatem do farb ftalowych idealnym wyborem będzie użycie rozcieńczalnika ftalowego. Kiedy jednak mamy do czynienia z różnymi rodzajami substancji chemicznych dobrym kompromisem jest skorzystanie z rozcieńczalnika Uniwersalnego OFO. Dobrze sprawdza się w połączeniu z wieloma farbami. Warto pamiętać również o częstym czyszczeniu pędzli bądź wałków. Tu wystarczy skorzystać np. z acetonu technicznego OFO.

 • Jak dobrać odpowiedni tynk?

  Przy właściwym wyborze tynku główną rolę odgrywa miejsce położenia budynku. Tak więc w zabudowie miejskiej, w której to ściany mogą być narażone na dużą emisje spalin jak i zanieczyszczeń przemysłowych radzimy skorzystać z tynku silikonowego Foveo. Jego główną zaletą jest zdolność samoczyszczenia podczas opadów deszczu. W środowiskach po za miejskich takich jak lasy, gdzie nasłonecznienie jest zdecydowanie mniejsze czy też w otoczeniu rzek i jezior, w pobliżu których poziomwilgoci jest bardzo duży, ściany budynku są narażone na atak mikroelementów takich jak porosty, pleśń czy różnego rodzaju grzyby. W tym wypadku zalecamy Państwu skorzystanie z tynku Silikatowo-Silikonowego Foveo. Dobór odpowiedniego tynku ma również bardzo istotny wpływ na skuteczność pokrycia farby. Najprostszym a zarazem najlepszym rozwiązaniem jest połączenie materiałów o podobnym rodzaju. Jako przykład możemy Państwu zaproponować wyżej wspomniany tynk oraz farbę silikatowo-silikonową Foveo.

 • Jak pozbyć się grzyba i pleśni ze ścian?

  Przyczyną ataku ścian przez mikroelementy jest wadliwe zabezpieczenie budynku przed nagłymi zmianami temperatur, bądź też źle wykonane ogrzewanie. Przed podjęciem jakichkolwiek środków należy zlokalizować źródło zagrzybienia i je usunąć. Następnie powinniśmy osuszuć pomieszczenie. Jeśli grzyb zalega tylko na powierzchniowej warstwie ściany pozbędziemy się go korzystając ze szczotki z grubym włosiem wraz z preparatem grzybo-glonobójczym FOVEO. Kiedy jednak zagrzybienie jest głębsze niż myśleliśmy przed zastosowaniem jakiegokolwiek środka musimy niestety skuć tynk. Preparat grzybo-glonobójczy Foveo uchroni nie tylko nasze ściany wewnątrz domu, ale również zakonserwuje zewnętrzne struktury domu czy też zabudowy ogrodowej jak np. murki bądź płoty.

No products were found matching your selection.

MENU

KOSZYK

Zamknij